Продовжується поступове пом’якшення тимчасових адміністративних обмежень на валютному ринку — повідомляється на веб-сайті НБУ.

По-перше, відтепер клієнти банків зможуть отримувати готівкові кошти в іноземній валюті чи банківських металах із поточних і депозитних рахунків через каси й банкомати на суму до 250 тис. грн на добу на одного клієнта (в еквіваленті). Раніше ця сума становила 100 тис. грн. Це має збільшити довіру вкладників до банківської системи.

По-друге, компанії-резиденти, котрі отримали від нерезидентів кредити чи позики, зможуть купувати іноземну валюту для погашення такої заборгованості навіть за наявності на їх рахунках власних коштів в іноземній валюті на суму понад 25 тис. дол. США. Це буде дозволено лише за умови цільового використання придбаних валютних коштів — якщо як придбана, так і наявна власна іноземна валюта, використовуватимуться для погашення таких зобов’язань. Мета цього кроку — спростити умови для купівлі валюти, необхідної для своєчасного погашення зовнішніх зобов’язань українським бізнесом.

НБУ раніше заборонив перерахування іноземної валюти за індивідуальними валютними ліцензіями фізичним особам, у т.ч. для здійснення ними інвестицій за межі України, аби запобігти непродуктивному відтоку капіталу. Оскільки НБУ не вважає такі інвестиції сприятливими для розвитку економіки, на відміну від надходжень прямих іноземних інвестицій, було прийнято рішення призупинити видачу таких ліцензій.

Окреслені зміни затверджені постановою Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 14.08.2016 р. № 386. Вони набирають чинності 15 вересня 2016 року й діють до 15 грудня 2016 року включно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»