ДФСУ в листі від 01.09.2016 р. № 18911/6/99-99-12-03-03-15 роз’яснила: якщо суб'єкт господарювання не здійснює операцій із фізичного отримання, відпуску й транспортування пального (тобто операції з реалізації пального в розумінні абз.абз. 2, 3 пп. 14.1.212 ПКУ), не має при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального й інших об'єктів, а реалізує лише бланки дозволів на пальне та смарт-картки (паливні картки), то об'єкт обкладення акцизним податком не виникає.

Окрім того, контролери нагадали, що виключення платника податку з реєстру платників здійснюється:

  • якщо відповідна особа подає реєстраційну заяву про анулювання реєстрації в разі припинення діяльності з реалізації пального;
  • за самостійним рішенням контролюючого органу за основним місцем обліку особи, щодо якої до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичною особою — підприємцем.

У день виключення з реєстру платників ДФС автоматично формує та надсилає особі, виключеній із реєстру платників, витяг із реєстру платників засобами електронного зв'язку в електронному вигляді.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»