На веб-порталі ДФС оприлюднено проект наказу «Про затвердження змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

1. Проектом скасовуються:

  • довідка про взяття на облік платника податків (ф. № 4-ОПП), що видавалася контролюючим органом. Для платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до ЄДР, запроваджується нова довідка про взяття на облік (ф. № 34-ОПП);
  • повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку (ф. № 16-ОПП), що видавалося контролюючим органом.

2. Для взяття платника податків на облік за неосновним місцем обліку затверджується нова спрощена форма заяви (ф. № 17-ОПП), у якій зазначаються тільки контролюючі органи, у котрих платник бажає стати на облік за неосновним місцем обліку. Така заява може бути подана до контролюючого органу як за неосновним місцем обліку, так і за основним.

Передбачається взяття на облік за неосновним місцем обліку також на підставі повідомлення про об'єкти оподаткування чи об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (ф. № 20-ОПП), яке подається до контролюючого органу за основним місцем обліку. Установлено, що якщо платник податків визначив у повідомленні за ф. № 20-ОПП контролюючий орган, у якому він бажає стати на облік за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування (неосновне місце обліку), то він звільняється від обов’язку подання додаткових заяв до контролюючих органів за місцезнаходженням об’єктів оподаткування.

3. Проектом уносяться зміни до заяви про взяття на облік (ф. № 1-ОПП), згідно з якими під час призначення/зміни бухгалтера необхідно заповнювати лише розділ, що стосується даних про бухгалтера.

4. Проектом спрощено форму реєстраційної заяви платника ПДВ (ф. № 1-ПДВ). Зокрема виключено відомості щодо: найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація чи перереєстрація платника; місцезнаходження (місця проживання) платника при первинній реєстрації платником ПДВ; контактних телефонів заявника й відповідальних осіб платника (для юридичних осіб); кількості працюючих тощо.

Новою формою заяви передбачено, що в разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у випадку перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви. Два аркуші заяви подаються тільки при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність, управителів майна.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»