Згідно з п. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України, філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Оскільки відокремлений підрозділ (філія) не є юридичною особою, а також відповідно до пп. 14.1.139 ПКУ не є суб’єктом господарювання, то в контролюючих органів, згідно зі ст. 180 ПКУ, відсутні підстави для реєстрації філії як платника ПДВ.

Окрім того, об’єктом обкладення ПДВ є операції платників ПДВ із постачання товарів і послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно зі ст. 186 ПКУ (пп.пп. «а» та «б» п. 185.1 ПКУ).

Отже, зважаючи на те що в межах юридичної особи право власності не змінюється, то операція з передання для виробничого використання товарів/послуг, основних фондів у межах балансу платника ПДВ (головного підприємства), а саме: від однієї філії до іншої, чи від головної організації до однієї з філій, або навпаки — від однієї з філій до головної організації — не підлягає обкладенню ПДВ за умови, якщо головна організація є зареєстрованим платником ПДВ і здійснює облік своєї господарської діяльності та господарської діяльності філії як такого платника ПДВ.

Таку інформацію на своєму офіційному веб-сайті повідомило ГУ ДФС у Тернопільській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»