Уряд постановою від 23.08.2016 р. № 591 уніс зміни до Правил користування електричною енергією для населення, якими:

  • удосконалено й конкретизовано процедуру укладання договору про користування електричною енергією;
  • конкретизовано технічні аспекти визначення потужності, яка має бути зазначена в договорі, у т.ч. для випадків трифазного підключення;
  • удосконалено й конкретизовано процедуру зміни споживача на об'єкті, у т.ч. передбачено випадок урегулювання відносин за відсутності в споживача документів, що підтверджують право власності чи користування об'єктом на період оформлення спадщини;
  • деталізовано процедуру облаштування обліку на об'єкті споживача як перший раз, так і надалі за необхідності модернізації чи заміни лічильників, пов'язаних із вибором споживачем тризонного або двозонного тарифу чи облаштування обліку для забезпечення розрахунків за вироблену з альтернативних джерел електричну енергію.

До того ж документом деталізовано процедуру зняття засобів обліку й визначення показів на початок і кінець розрахункового періоду, яким є календарний місяць.

Окрім цього, конкретизовано порядок розрахунків за електричну енергію, зокрема вимоги до оформлення платіжних документів.

Водночас удосконалено процедуру відключення за наявну прострочену заборгованість за спожиту електричну енергію. А саме — установлено вимоги, що на 30-й день електропостачальник надсилає побутовому споживачу поштою чи вручає особисто під підпис попередження про відключення електричної енергії.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»