Так, згідно зі ст. 202 ПКУ, звітним (податковим) періодом із ПДВ є один календарний місяць, а для платників єдиного податку — календарний квартал. Зважаючи на це, сума ПДВ підлягає сплаті до держбюджету в строки, установлені ст. 203 ПКУ, — протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання декларації:

  • для місячного звітного (податкового) періоду — 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пп. 49.18.1 і п. 203.1 ПКУ);
  • для квартального (податкового) періоду (для платників ПДВ на спрощеній системі оподаткування) — 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПКУ).

Зазначимо: згідно з п. 49.20 ПКУ, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Окремої норми щодо перенесення граничного строку сплати податкового зобов’язання з ПДВ Податковим кодексом не передбачено.

Водночас п. 126.1 ПКУ визначено: у разі якщо платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання, цей платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

  • у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу — у разі затримки до 30-ти календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання;
  • у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу — у разі затримки понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання.

Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп. 129.1.1 ПКУ).

Таку інформацію повідомила ДФСУ в листі від 05.09.2016 р. № 19222/6/99-95-42-01-15.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»