При заміщенні тимчасово відсутніх у зв’язку із хворобою або з інших причин педпрацівників, яке тривало не більше 2-х місяців, провадиться погодинна оплата праці.

Якщо ж заміщення тривало понад 2 місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження, тобто за тарифікацією в повному обсязі.

В окремих виняткових випадках, коли таку заміну забезпечити неможливо, заміщення здійснюється таким чином. Учителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму зі свого предмета дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години учителю, який нині відсутній, для виконання відсутнім пропущеної програми.

У такому випадку учителю, який забезпечує заміну тимчасово відсутнього колеги, додаткова оплата не провадиться, оскільки загальний обсяг педагогічного навантаження не збільшився, а дещо розподілився в часі. Йому виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації протягом усього часу як за період тимчасового заміщення, так і за дні відсутності уроків, коли раніше відсутній учитель проводив свої уроки з пропущеного предмета.

Учителю, який був раніше відсутнім, після виходу на роботу виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації, а також здійснюється додаткова оплата за проведені додатково уроки на умовах погодинної оплати праці.

Відповідне роз’яснення розміщено на веб-сайті Профспілки освітян.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»