ДПІ в Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві за результатами перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення, яким підприємству-позивачу було відмовлено в наданні бюджетного відшкодування з ПДВ.

Підставою для відмови підприємству-позивачу в наданні бюджетного відшкодування з ПДВ слугували висновки перевіряючого про безпідставність такого надання, оскільки на переконання податкового органу, основним критерієм віднесення матеріальних цінностей (будинків, споруд, машин, устаткування, витрат на поліпшення, модернізацію цих об’єктів) до основних фондів у контексті положень ст. 200 ПКУ є введення їх в експлуатацію та відображення в бухобліку на рахунку 10 «Основні засоби».

Оскільки витрати на спорудження основних засобів відображено на бухгалтерському рахунку 15 «Капітальні інвестиції» і ці основні засоби ще не введені в експлуатацію, позивач, який мав обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 місяців менші, аніж заявлена сума бюджетного відшкодування, не набув права на отримання такого відшкодування. Тобто, за твердженнями податківців, — поки промтоварні та розподільчі склади з окремо розташованою будівлею холодильника не будуть здані (уведені) в експлуатацію та не обліковуватимуться на рахунку 10 «Основні засоби», позивач має бути позбавлений права на бюджетне відшкодування за наслідками спорудження (будівництва) таких основних засобів.

Таку позицію контролерів не підтримали судді першої та апеляційної інстанцій. Тому ДПІ звернулася з проханням про скасування їх рішення до ВАСУ. Проте й ВАСУ не задовольнив вимоги податківців.

Так, в ухвалі від 06.07.2016 р. № К/800/36954/14 судді дійшли висновків:

  • право на бюджетне відшкодування мають навіть платники ПДВ, які мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, аніж заявлена сума бюджетного відшкодування;
  • право на отримання бюджетного відшкодування не пов’язане з моментом надходження основних засобів на баланс підприємства та відображенням їх на рахунку 10 «Основні засоби».

Таким чином, якщо зазнані підприємством витрати на будівництво, реконструкцію, модернізацію (інші поліпшення, що збільшують первісну (переоцінену) вартість), виготовлення, придбання об’єктів матеріальних необоротних активів (у т.ч. необоротних матеріальних активів, призначених для заміни діючих, і устаткування для монтажу) відображені на рахунку 15 «Капітальні інвестиції», це підприємство має право на отримання бюджетного відшкодування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»