В ухвалі ВАСУ від 08.08.2016р. № К/800/31413/14 судді дійшли висновку: жодна норма ПКУ не обмежує право платника ПДВ заявити до повернення суму бюджетного відшкодування часовими межами відповідного податкового періоду та не ставить право платника податку на отримання податкової вигоди в залежність від того, у якому звітному податковому періоді в платника виникло право на податковий кредит у розмірі суми бюджетної заборгованості, за винятком строку, який визначений у п. 102.5 ПКУ — 1095 календарних днів.

За таких обставин, відмова платникові в бюджетному відшкодуванні лише на тій підставі, що таке відшкодування не було заявлене в наступних податкових періодах, за якими вони виникли, є незаконною.

Водночас зазначається, що норма п. 200.14 ПКУ стосовно обмеження права на бюджетне відшкодування застосовується лише в разі, коли податковий орган за результатами перевірки виявляє суму бюджетного відшкодування, яка не заявлялася. Тож уточнення суми від’ємного значення ПДВ за правилами п. 50.1 ПКУ не буде підставою для відмови в бюджетному відшкодуванні.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»