Із 29 липня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну України від 13.06.2016 р. № 544 (далі — Наказ № 544), яким було затверджено нові форми та порядок розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво. Тож у листі від 02.09.2016 р. № 29468/7/99-99-15-02-01-17 податківці вирішили пояснити особливості такого нововведення.

Коли звітувати за новими формами

Починаючи з декларування за ІІІ квартал 2016 року, подання розрахунків здійснюється за формою та в порядку, котрі затверджені Наказом № 544.

Порядок заповнення розрахунків

Порядком визначено складання розрахунків 2-х видів:

  • Розрахунок податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі окремого балансу фінансово-господарської діяльності (далі — Розрахунок 1);
  • Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7 (далі — Розрахунок 2).

Окрім цього, під час складання розрахунків передбачено заповнення додатків:

  • Додаток ВД «Відомості про доходи (прибутки), звільнені від оподаткування на підставі міжнародного договору України»;
  • Додаток ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку»;
  • Додаток ПН «Розрахунок (звіт) податкових зобов’язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України».

Розрахунок 1. Цей розрахунок складається нерезидентом, який провадить свою діяльність в Україні та за її межами й при цьому не визначає прибуток від своєї діяльності, що ведеться ним через постійне представництво в Україні. Сума прибутку, котра підлягає оподаткуванню в Україні, визначається на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з контролюючим органом за місцезнаходженням постійного представництва.

Розрахунок 2. Цей розрахунок складається в разі визначення нерезидентом, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, прибутку як різниці між доходом і витратами шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7.

Додаток ВД. Якщо нерезиденти мають право на звільнення від оподаткування відповідно до міжнародного договору України окремих видів доходів, які отримуються через постійне представництво, вони разом із Розрахунком 1 або Розрахунком 2 заповнюють і подають до контролюючого органу Додаток ВД.

Свою думку щодо цього ми висловили в матеріалі «Звітність постпредставництв нерезидентів із податку на прибуток: нові форми» газети № 145/2016.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»