ДФСУ в листі від 04.08.2016 р. № 16928/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо податкового обліку операцій при здійсненні будівництва інженерних мереж й об’єктів інженерної інфраструктури, які безоплатно передаються органу місцевого самоврядування в комунальну власність згідно з рішенням міської ради.

Податок на прибуток. Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені р. ІІІ ПКУ.

Так, р. ІІІ ПКУ не визначено коригування фінрезультату до оподаткування на різниці по витратах на будівництво інженерних мереж й об’єктів інженерної інфраструктури, які безоплатно передаються в комунальну власність згідно з рішенням міської ради.

Отже, такі операції відображаються відповідно до правил бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.

Окрім того, безоплатне передання інженерних мереж й об’єктів інженерної інфраструктури товариством у комунальну власність органу місцевого самоврядування як неприбуткової організації збільшуватиме фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму вартості майна в розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (пп. 140.5.9 ПКУ).

ПДВ. Забудовник — платник ПДВ, який бере участь у розвитку інфраструктури населеного пункту шляхом спорудження за власний рахунок інженерних мереж або об’єктів інженерної інфраструктури, включає суми ПДВ, сплачені/нараховані під час придбання товарів/послуг, призначених для будівництва таких об’єктів інфраструктури, до складу податкового кредиту. Водночас забудовник — платник ПДВ не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, у якому були придбані товари/послуги, призначені для будівництва зазначених вище об’єктів інфраструктури, повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ, скласти зведену податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»