ДПІ в Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві зазначила, що дохід, який виплачується самозайнятій особі, отримано від операцій, здійснюваних у межах підприємницької чи незалежної професійної діяльності, то в податковому розрахунку за ф. 1ДФ заповнюються графи 3 та 3а.

При цьому графа 3 «Сума виплаченого доходу» заповнюється в разі фактичної виплати доходу самозайнятій особі.

Наприклад: якщо нарахування доходу було здійснено в лютому (І квартал), а виплату — у квітні (ІІ квартал), то нарахована сума відображатиметься в графі 3а «Сума нарахованого доходу» за І квартал, а виплачена сума буде — у графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за ф. 1ДФ за ІІ квартал.

Графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» не заповнюються, у цьому випадку в таких графах проставляються нулі.

Нагадаємо: під час виплати суб’єктами господарювання — податковими агентами фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних із такою діяльністю, податок на доходи в джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, котра провадить незалежну професійну діяльність (п. 178.5 ПКУ)

  1.  
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»