На своєму офіційному веб-сайті, а також у підкатегорії 204.06 системи «ЗІР» контролери повідомляють: відповідно до п. 1 р. II Порядку виконання митних формальностей згідно із заявленим митним режимом, затвердженим наказом Мінфіну України від 31.05.2012 р. № 657 (даліПорядок № 657), для митного оформлення товарів, що тимчасово ввозяться на митну територію України, митному органу подаються митна декларація, складена на бланку єдиного адміністративного документа чи з використанням іншої форми, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 р. № 450, що подається митниці ДФС декларантом на паперовому носії або у вигляді електронного документа, книжка А.Т.А. або інший документ, передбачений законодавством України з питань державної митної справи.

Водночас п. 6 р. I Порядку № 657 визначено, що книжка (карнет) А.Т.А. використовується як митна декларація та як гарантія сплати сум, зазначених у ст. 8 додатка A до Конвенції про тимчасове ввезення, при переміщенні товарів через митний кордон України на умовах Конвенції про тимчасове ввезення.

Таким чином, попередня митна декларація (попереднє повідомлення) на товари, що переміщуються через митний кордон України на умовах Конвенції про тимчасове ввезення, за умови оформлення книжки (карнету) А.Т.А. митницям ДФС не подається.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»