ДФСУ в листі від 01.08.2016 р. № 16481/6/99-99-15-02-02-15 розглянула питання щодо оподаткування операцій при переданні житлового комплексу з балансу комунального підприємства на баланс неприбуткової організації.

Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, об’єктом обкладення податку на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування, на різниці, що виникають відповідно до положень р. ІІІ ПКУ.

Керуючись пп. 140.5.9 ПКУ, фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, які на дату перерахування коштів, передання товарів, робіт, послуг відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ПКУ, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Таким чином, безоплатне передання житлового комплексу з балансу комунального підприємства на баланс об’єднання співвласників багатоквартирних будинків як неприбуткової організації збільшуватиме фінрезультат податкового (звітного) періоду на суму вартості майна в розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»