ДФСУ в листі від 10.08.2016 р. № 17270/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо порядку округлення показників у графі «Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ» податкової накладної.

Так, відповідно до п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307 (далі — Порядок № 1307), усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях із копійками. Водночас п. 16 Порядку № 1307 передбачено, що графа 7 заповнюється в гривнях із копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Тож вартісні показники податкової накладної повинні містити не більш ніж 2 знаки після коми (крім показника графи 7, якщо для нього інше передбачено чинним законодавством).

При цьому Порядком № 1307 не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що вказуються в графі 6 податкової накладної.

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у рядках VIX податкової накладної.

Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 і 7 податкової накладної отримується число, у котрому кількість знаків після коми перевищує 2, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знака на «1» (одиницю).

Якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня в Класифікаторі системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі — КСПОВО), у графі 4 податкової накладної зазначається умовне позначення одиниці вимірювання такого товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається в первинних документах, а графа 5 — не заповнюється.

Також контролери повідомляють: відповідно до п. 201.10 ПКУ, податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ, крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД, які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»