ДФСУ в листі від 22.07.2016 р. № 15921/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо порядку обкладення ПДВ послуг страхових брокерів і страхових агентів.

Отримання від страхової компанії агентської винагороди за договором про надання страхових агентських послуг (агентська угода) не є об’єктом обкладення ПДВ і не спричиняє податкових наслідків із ПДВ у страхового агента (пп. 196.1.3 ПКУ).

До того ж для обов’язкової реєстрації платником ПДВ ураховується обсяг операцій, які згідно з ПКУ є об’єктом оподаткування (підлягають оподаткуванню за ставкою 20%, 7% або 0%, а також ті, що звільнені від оподаткування).

Операції, які не є об’єктом оподаткування (перелічені в ст. 196 ПКУ), під час визначення обсягу операцій, по досягненні якого реєстрація в якості платника податку є обов’язковою, не враховуються.

Таким чином, платник не підлягатиме обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у разі, якщо загальна сума агентської винагороди за договорами про надання страхових агентських послуг (агентська угода), котра буде отримана  протягом останніх 12-ти календарних місяців, сукупно перевищить 1 млн грн, а обсяг оподатковуваних операцій, який здійснюватиметься товариством, не досягне зазначеного розміру.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»