Уряд продовжує відтягувати прийняття рішення про перенесення робочих днів у 2014 році. Згідно з останнім повідомленням Урядового порталу, рішення про перенесення робочих днів на новорічні свята Уряд прийме на одному з найближчих засідань.

При цьому прес-служба Мінсоцполітики звертає увагу, що поширена у ЗМІ інформація про те, що на новорічні свята українці відпочиватимуть 8 днів, не відповідає дійсності. Адже Кабінет Міністрів не затверджував розпорядження про перенесення в 2014 році робочих днів, зокрема, і на новорічні та різдвяні свята.

Мінсоцполітики лише підготувало відповідний проект розпорядження та погодило його з іншими центральними органами виконавчої влади, після чого документ був переданий на розгляд Уряду. Про це ми повідомляли в новині «Уряд пропонує розпочати 2014 рік із різдвяних канікул».

Більше того, урядовці висловили сумнів щодо користі подібних рішень і відправили проект розпорядження на доопрацювання. А все пояснюють тим, що робота в перенесені дні ведеться працівниками недостатньо продуктивно. Про це ми проінформували в новині «Різдвяних канікул на 2014 рік для працівників може й не бути».

Нагадаємо: з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні й робочі дні в порядку та на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями. Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ (розпорядження) про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) (ст. 67 Кодексу законів про працю).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»