Новини публікуються мовою оригіналу

Мінфін України на своєму офіційному веб-сайті повідомляє про ухвалу Урядом Стратегії реформування системи звітності у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, яку розробив Мінфін.

У чому суть?

Стратегія спрямована на внесення змін до законодавства, які зменшать кількість повідомлень про фінансові операції до Держфінмоніторингу. Завдяки цьому банки й інші фінансові установи матимуть можливість спрямувати свої зусилля на виявлення операцій, що викликають підозри й можуть бути пов’язані з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму.

Що це дає?

До Держфінмоніторингу надходитиме менша кількість повідомлень. Це сприятиме збільшенню ефективності їх опрацювання. Водночас зменшення навантаження та кількості часу дозволить фінансовим установам зосередити увагу на операціях, стосовно яких виникла підозра на підставі результатів оцінки й аналізу ризиків. Це значно підвищить імовірність виявлення підозрілих фінансових операцій і незаконних фінансових потоків.

Що далі?

Мінфін спільно зі Службою фінансового моніторингу розробив відповідний законопроект для реалізації Стратегії, який наразі знаходиться на погодженні в інших відомствах. Після схвалення проекту закону Кабінетом Міністрів він буде поданий на розгляд Верховної Ради. Окрім того, суб’єкти державного фінансового моніторингу також приймуть відповідні нормативно-правові акти, які спрямовані на реалізацію шляхів реформування порядку подання інформації про фінансові операції.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»