Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Миколаївській області в листах від 12.08.2016 р. № 2399/10/14-29-12-02-20 і від 18.08.2016 р. № 2474/10/14-29-12-02-20 розглянуло питання щодо заповнення Звіту про контрольовані операції.

Чи необхідно враховувати положення П(С)БО 21, якщо гривневий еквівалент у митній декларації при отриманні від покупця авансу в іноземній валюті, відрізняється від суми визначеного доходу за правилами бухобліку?

Графу 20 додатка до Звіту про контрольовані операції необхідно заповнювати в гривнях, як це передбачено п. 23 р. IV Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Мінфіну України від 18.01.2016 р. № 8 (даліПорядок № 8).

Водночас при визначенні критерію щодо обсягу господарських операцій платника податків із метою трансфертного ціноутворення (із кожним контрагентом понад 5 млн грн) операції в іноземній валюті враховуються на дату їх здійснення в гривневому еквіваленті. При цьому курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, не враховуються при визначенні обсягу господарських операцій.

Однак доходи від курсової різниці за відповідний податковий (звітний) рік ураховуються в разі визнання господарських операцій контрольованими при обчисленні річного доходу платника податків (понад 50 млн грн).

Чи призведе подання уточнюючого Звіту про контрольовані операції до застосування штрафних санкцій, визначених уп. 120.3 ПКУ?

Штрафні санкції, передбачені п. 120.3 ПКУ будуть застосовані, якщо виявлено контрольовані операції, які були раніше не задекларовані у Звіті про контрольовані операції. У цьому випадку такий платник сплачує штраф у розмірі 1% суми контрольованих операцій, не задекларованих у поданому Звіті, але не більш ніж 300 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції.

З урахуванням вимог п. 50.2 ПКУ платник податків під час проведення документальних планових і позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі Звіти за будь-який звітний (податковий) період.

Позиція ДФС України щодо цього питання викладена у відповіді на запитання 13 у листі від 14.04.2016 р. № 13362/7/99-99-19-02-02-17.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»