Новини публікуються мовою оригіналу

Управління Держпраці в Сумській області наголошує на тому, що для забезпечення експлуатації й обслуговування ліфтів при створенні ОСББ необхідно одержати дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки й експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зокрема ліфтів.

Господарче забезпечення діяльності об’єднання може здійснюватися власними силами об’єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб’єктів господарювання (ч. 5 ст. 4 Закону про ОСББ від 29.11.2001 р. № 2866-III) У випадку використання найманої праці об’єднання набуває статусу роботодавця та відповідно до ст. 21 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-XII повинно одержати дозвіл згідно з Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженим постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107.

Іншим варіантом функціонування ОСББ є ведення господарської діяльності на громадських засадах і підписання договору на обслуговування ліфтів з організацією, яка має необхідні дозволи.

Також слід наголосити, що перереєстрація проводиться у випадку реконструкції, модернізації, якщо був складений новий паспорт ліфта, а також передання у власність або експлуатацію іншому суб’єктові господарювання, що й відбувається при створенні ОСББ (пп. 9.1.6 Правил будови та безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 01.09.2008 р. № 190, далі — Правила)

Для реєстрації згідно з пп. 9.1.3 Правил суб'єкт господарювання, у власності чи в користуванні якого є ліфти та який має намір їх експлуатувати, подає:

  • письмову заяву (додаток 3 Правил);
  • паспорт ліфта;
  • акт його технічної готовності.

У заяві ОСББ, що мають найману працю, зазначають відомості про отриманий ними дозвіл на експлуатацію ліфтів, або додають копію договору з організацією, яка має такий дозвіл.

Таким чином із метою уникнення порушень законодавства з охорони праці ОСББ мають визначитися зі способом ведення господарської діяльності з урахуванням необхідності одержання відповідних документів дозвільного характеру.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»