Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Тернопільській області в листі від 11.08.2016 р. № 1281/10/19-00-12-01/12/7511 відповіло зокрема на запитання: як обкладається ПДВ у експедитора (резидента України) послуга перевезення вантажу, замовлена в перевізника нерезидента, за умови, що перевезення міжнародне (здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом «Міжнародна товарно-транспортна накладна CMR») і маршрутом слідування вантажу з України за кордон? Як оподатковуватиметься аналогічна операція за умови, що маршрут перевезення не пролягає територією України?

Відповідь: Якщо послуги з перевезення надаються перевізником (резидентом), то такі послуги підлягають обкладенню ПДВ на загальних підставах (незалежно від того, замовнику-резиденту чи замовнику — нерезиденту надаються такі послуги).

У разі ж якщо послуги перевезення надаються перевізником (нерезидентом), що не має постійного представництва на митній території України, то операції з постачання таких послуг не підпадають під об’єкт обкладення ПДВ (незалежно від того, замовнику-резиденту чи замовнику-нерезиденту надаються такі послуги).

Окрім того, питання обкладення ПДВ транспортно-експедиторської діяльності висвітлено в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом ДПС України від 06.07.2012 р. № 610.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»