Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ, доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Згідно з п. 292.6 ПКУ, датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку в грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Своєю чергою, об’єктом обкладення податком на прибуток підприємств є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені р. III ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Отже, фінрезультат до оподаткування формується згідно з правилами бухобліку, у т.ч. за операціями з надання послуг під час перебування на спрощеній системі оподаткування в разі їх оплати при переході на загальну систему оподаткування. Так, р. III ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на різниці, що виникають за такими операціями.

Щодо ПДВ, то відповідно до п. 201.8 ПКУ право на нарахування ПДВ і складання податкових накладних надається винятково особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому ст. 183 ПКУ.

Якщо в платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія — після такої реєстрації платника ПДВ, то податкове зобов’язання з ПДВ за цією операцією не нараховується, за умови, якщо такий платник не обрав касового методу визначення податкового зобов’язання.

За умови ж якщо платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то в разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ і погасити їх у встановленому законодавством порядку.

Окрім цього, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ на дату виникнення першої події зобов’язаний був зареєструватися платником ПДВ, у зв’язку з досягненням обсягу оподатковуваних операцій 1000000 грн, але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається.

Таку інформацію повідомило ГУ ДФС у м. Києві в листі від 12.08.2016 р. № 18179/10/26-15-12-05-11.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»