Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДФСУ в підкатегорії 121.01 системи «ЗІР» роз’яснили: суб’єкт господарювання, який є власником свердловини (первинним водокористувачем), у разі продажу підземної води в цистернах й інших ємкостях населенню на підставі договорів купівлі-продажу/надання послуг є платником рентної плати за спеціальне використання води за обсяги фактично видобутої підземної води.

В обґрунтування своєї позиції контролери послалися на п. 255.2 ПКУ, яким визначено, що не є платниками рентної плати за спеціальне використання води водокористувачі, які використовують воду винятково для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, у т.ч. для задоволення лише власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців і платників єдиного податку.

Водночас відповідно до пп. 255.11.2 ПКУ рентна плата обчислюється виходячи із фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, установлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати й коефіцієнтів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»