Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 22.07.2016 р. № 15920/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо обкладення ПДВ операцій із безоплатної роздачі та продажу за 1 грн товарів у рекламних цілях.

Щодо обкладення ПДВ операцій із безоплатного розповсюдження продукції в рекламних цілях

Якщо вартість товарів, придбаних/виготовлених для проведення рекламних заходів (у т.ч. для безоплатного розповсюдження), включається до вартості товарів/послуг, які використовуються в оподатковуваних операціях, пов’язаних з отриманням доходів, то вважається, що такі товари придбаваються для використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника податку, а тому під час здійснення операцій із безоплатного розповсюдження товарів рекламного призначення податкові зобов’язання з ПДВ, відповідно до п. 198.5 ПКУ, не нараховуються.

Щодо обкладення ПДВ операцій із постачання за 1 грн товарів, придбаних/виготовлених для проведення рекламних заходів

У разі постачання за 1 грн товарів, придбаних/виготовлених для проведення рекламних заходів, платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання виходячи із ціни їх придбання та скласти дві податкові накладні:

  • одну — на суму податкових зобов’язань, обчислених виходячи із фактичної ціни постачання (1 грн);
  • другу — на суму податкових зобов’язань, обчислених виходячи із перевищення ціни придбання таких товарів над їх фактичною ціною.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»