Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітики на своєму веб-сайті роз’яснює право державних службовців на щорічну додаткову відпустку.

Порядок надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток затверджений постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 270 (далі — Порядок).

Додаткова відпустка конкретної тривалості надається державним службовцям після досягнення відповідного стажу державної служби.

Тобто, як і раніше, за новим Порядком, виникнення в державних службовців права на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість залежить не від відпрацьованого в році часу, а лише від наявності відповідного стажу державної служби.

Тривалість невикористаних додаткових відпусток за стаж державної служби за минулі роки має визначатися відповідно до норм законодавства, які були чинними на той час.

Безпосередньо це передбачено також п.п. 8, 9 р. XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон), згідно з якими стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється в порядку та на умовах, установлених на той час законодавством. За державними службовцями, які відповідно до попереднього законодавства набули право на отримання додаткових оплачуваних відпусток більшої тривалості, ніж передбачено ст.  58 цього Закону, така тривалість додаткових відпусток зберігається після набрання чинності цим Законом.

Надалі тривалість відпустки за стаж державної служби має розраховуватися відповідно до норм чинного законодавства.

У випадку якщо наведена дата стажу державної служби за 10 років припала на 20.03.2016 р., згідно із законодавством, що діяло на той час, державний службовець мав право після цієї дати на 5 календарних днів відпустки. Оскільки після 01.05.2016 р. тривалість додаткової відпустки за стаж служби 10 років становить 6 календарних днів, у цьому випадку він має право отримати ще один додатковий день відпустки.

Державний службовець, який уже має стаж служби, наприклад, 8 років, починаючи із 01.05.2016 р. матиме право на 4 дні додаткової відпустки.

Державному службовцю, який має стаж державної служби:

  • 12 років, тоді набув право на отримання додаткової відпустки тривалістю 9 календарних днів, додатковий день надається після наступних 2-х років державної служби;
  • 13 років — набув право на отримання додаткової відпустки тривалістю 11 календарних днів, додатковий день надається після наступних 3-х років державної служби;
  • 14 років — набув право на отримання додаткової відпустки тривалістю 13 календарних днів, додатковий день надається після наступних 4-х років державної служби.

Тобто тривалість такої відпустки державного службовця, який має стаж служби 12 років, 2 роки лишатиметься незмінною й становитиме 9 днів, право на 10 днів відпустки в нього виникне після 14-ти років стажу, на 11 днів — після 15-ти років стажу тощо.

У випадку якщо на день набрання чинності цим Законом він уже має право на таку відпустку тривалістю 11 календарних днів за 13 років стажу державної служби, право на відпустку тривалістю 12 календарних днів він матиме лише через 4 роки, оскільки 12 днів такої відпустки за новим порядком надається за наявності стажу державної служби 16 років.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»