Новини публікуються мовою оригіналу

Управління Держпраці в Кіровоградській області на своєму веб-сайті розмістило відповідь на запитання:

«чи допускається видача працівникам спеціального одягу, що вже був у користуванні, і чи не суперечить це вимогам чинних санітарно-гігієнічних правил? Якщо така видача спецодягу допускається, то яким нормативно-правовим актом це передбачено?».

Засоби індивідуального захисту, що були в користуванні, видаються іншим працівникам тільки після відновлення їх придатності (за визначеними інструкціями з їх експлуатації процедурами щодо ремонту й заміни деталей) і в належному гігієнічному стані (п. 4.5 Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 р. № 53). Строк використання таких засобів залежно від їх зношеності встановлюється роботодавцем за погодженням із профспілковою організацією підприємства (уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці за відсутності профспілок), що має бути обумовлено в колективному договорі, та повинен ураховувати характер небезпеки, тривалість перебування працівника під її дією, характеристику робочого місця.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»