Міндоходів нагадало, що відкриття юрособою філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації. Разом із тим відомості про них залучаються до реєстраційної справи юрособи та включаються в Єдиний державний реєстр юросіб та фізосіб-підприємців (далі — ЄДР). На підставі цих відомостей його беруть на облік у відповідному органі Міндоходів за місцезнаходженням цього відокремленого підрозділу за принципом «єдиного вікна». Дані про постановку на облік як платника податків будуть зазначені у виписці із ЄДР щодо відокремленого підрозділу.

Водночас фахівці відомства нагадали, що законодавство вимагає перераховувати суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, за такий відокремлений підрозділ усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа.

Лист Міндоходів від 12.07.2013 р. № 6817/6/99-99-18-05-01-15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»