Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 11.05.2016 р. № 4837/Л/99-99-13-03-02-14 надала роз’яснення щодо сплати транспортного податку, зокрема й за викрадений автомобіль.

У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об'єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується із місяця, наступного за місяцем, у якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом (пп. 267.6.8 ПКУ).

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується із місяця, у якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10-ти днів із моменту отримання.

Водночас фізичні особи — платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо: об'єктів оподаткування, котрі перебувають у власності платника податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку (пп. 267.6.10 ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»