Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Дніпропетровській області на своєму офіційному веб-сайті розмістило інформацію щодо порядку оподаткування операцій з отримання послуг із технічного супроводження програмного продукту.

Зокрема технічне супроводження програмного продукту передбачає установку програмного продукту (його модулів) на технічні засоби субліцензіата/установлення видаленого доступу субліцензіата до програмного продукту через мережевий сервер ліцензіата, розширення технічної інфраструктури субліцензіата, оновлення програмного продукту, а також усунення програмних помилок і несправностей програмного продукту.

Щодо обкладення податком на прибуток. Під час отримання послуг із технічного супроводження (акта про надання послуг) підприємство визнає витрати згідно з нормами бухгалтерського обліку, різниці в податковому обліку відповідно до п. 140.5 ПКУ розраховуються у випадку визнання операцій контрольованими, керуючись ст. 39 ПКУ.

Щодо обкладення ПДВ. Операції з отримання від нерезидента послуг із технічного супроводження програмного продукту відповідно до п. 185.1 , абз. «в» п. 186.3 ПКУ  вважаються такими, що постачаються на митній території України та підлягають обкладенню ПДВ.

  Відповідно до п. 185.1 ПКУ, об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких, згідно зі ст. 186ПКУ, розташоване на митній території України.

  Відповідно до абз. «в» п. 186.3 ПКУ, місцем постачання послуг вважається місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання, під час надання послуг, до яких належать: консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у т.ч. адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних і надання консультацій із питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у т.ч. із використанням комп’ютерних систем.

Дата виникнення податкових зобов’язань за такою операцією визначатиметься в порядку, передбаченому п. 187.8 ПКУ, а саме або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом із технічного супроводження програмного продукту, або дата списання коштів із банківського рахунка на користь нерезидента в оплату за такі послуги, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Окрім того, зважаючи на той факт, що послуги технічного супроводження програмного продукту надаються на продукцію, на яку не переходить право власності, дія норми п. 261 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ на таку операцію не поширюється.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»