Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 20.07.2016 р. № 15728/6/99-99-15-03-02-15 розглянула звернення платника щодо пропорційного віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту в разі здійснення операцій із постачання послуг із суборенди офісних приміщень фізособам-підприємцям і не обкладених ПДВ операцій.

Так, нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги й основні фонди розпочали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Якщо ж платник ПДВ здійснює придбання послуг з оренди офісного приміщення, яке надалі використовується таким платником частково в оподатковуваних операціях (передання частини офісного приміщення в суборенду фізособам-підприємцям) і частково в не обкладених ПДВ операціях, то в такому випадку платник податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання на підставі ст. 199 ПКУ, виходячи із частки, визначеної на підставі п. 199.2 ПКУ.

При цьому перерахунок частки використання придбаних товарів/послуг в обкладених ПДВ операціях, розрахованої відповідно до п.п. 199.2 і 199.3 ПКУ (виходячи із фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних і неоподатковуваних операцій), здійснюється платником податку за підсумками календарного року, що настає за роком, у якому вони розпочали використовуватися.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»