Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в підкатегорії 101.30 системи «ЗІР» розглянула питання щодо відповідальності особи, котра підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, подала своєчасно заяву за формою №1-ПДВ, але не зареєструвалася як платник ПДВ у зв’язку з отриманням відмови від контролюючого органу.

Як повідомили контролери, посилаючись на норми Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130, за наявності недоліків заяви протягом 5-ти робочих днів від дня отримання останньої контролюючий орган звертається до особи з письмовою пропозицією надати нову заяву про реєстрацію (із зазначенням підстав неприйняття попередньої). Водночас згідно з п. 63.9 ПКУ платники податків, які не подали протягом 5-ти календарних днів, наступних за днем отримання, повернених документів, виправлених документів для взяття на облік у контролюючих органах або повторно подали такі документи з помилками, несуть відповідальність відповідно до закону.

Згідно з п. 183.10 ПКУ, якщо особа не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, вона несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту й отримання бюджетного відшкодування.

З урахуванням пп. 54.3.1 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, передбачених ПКУ чи іншим законодавством, якщо зокрема платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Пунктом 123.1 ПКУ визначено: якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов’язання, це тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»