Новини публікуються мовою оригіналу

Мінекономрозвитку в листі від 15.07.2016 р. № 3631-04/21819-07 зауважило: нині законодавчими та нормативно-правовими актами не визначено терміна «поштомат».

Водночас по суті поштомат — це автоматичний поштовий термінал самообслуговування, у якому споживач може в зручний для себе час отримати посилку (товар).

Відповідно до національного стандарту України ДСТУ 4303-2004 «Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять», торговельний автомат — це технічний засіб, який автоматично відпускає товари покупцеві після одержання від нього платіжних засобів.

Правилами роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затвердженими наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08.07.1996 р. № 369 (даліПравила № 369), установлено, що до пунктів дрібнороздрібної торговельної мережі, через які здійснюється продаж товарів, належать пункти некапітальної забудови, зокрема торговельні автомати.

Керуючись викладеним вище, Мінекономрозвитку дійшов висновку: поштомати не належать до пунктів продажу товарів, а є одним із сучасних способів доставки товарів від продавця до споживача, і на них не поширюються норми Правил № 369.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»