Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 19.07.2016 р. № 15532/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо обкладення ПДВ операцій із постачання платником податку об’єктів житлового фонду (квартир), майнові права на які були придбані платником податку в забудовника.

Так, майнові права на об’єкт інвестування (нерухоме майно (квартири)) є правом на одержання у власність об’єкта інвестування в майбутньому (після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію).

Після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію продавець зобов’язується передати підприємству-покупцю готовий об’єкт інвестування за відповідним актом приймання-передачі.

Майнові права підприємства-покупця після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію реалізуються шляхом набуття права власності на об’єкт інвестування, оформлення та реєстрації платником податків — покупцем відповідних правовстановлюючих документів на цей об’єкт.

Отже, у такому випадку операція з реалізації майнових прав на нерухоме майно (квартири) для продавця (забудовника об’єкта житлового фонду) із метою обкладення ПДВ є операцією з першого постачання житла (об’єкта житлового фонду), яка обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Операції з подальшого постачання готового новозбудованого житла третім особам звільняються від обкладення ПДВ згідно з пп. 197.1.14 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»