Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 24.03.2016 р. № 6416/6/99-99-1-4-02-02-15 розглянула питання щодо сплати ПДФО та військового збору з виплачених ФСС із ТВП самозайнятим особам сум матеріального забезпечення.

Передусім контролери зауважили: дохід у вигляді матеріального забезпечення, який виплачується фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування, не включається в дохід фізичної особи — підприємця чи особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, проте оподатковується за загальними правилами, установленими ПКУ для платників податків — фізичних осіб.

Водночас контролери роз’яснили: дохід, отриманий фізичною особою — підприємцем й особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у вигляді матеріального забезпечення (допомоги по вагітності й пологах, допомоги на поховання (окрім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві)), від фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, не обкладається ПДФО та військовим збором.

У разі якщо фондом нараховується (виплачується) дохід у вигляді допомоги по тимчасовій непрацездатності, то сума такого доходу є об'єктом обкладення ПДФО та військовим збором.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»