Новини публікуються мовою оригіналу

Управління Держпраці в Кіровоградській області на своєму офіційному веб-сайті опублікувало відповідь на запитання: «Як платиться заробітна плата під час випробування?».

Так, згідно зі ст. 26 КЗпП під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки вiдповiдностi працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування має бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Відповідно до ст. 27 КЗпП, строк випробування під час прийняття на роботу, якщо інше не встановлене законодавством України, не може перевищувати 3-х мiсяцiв, а в окремих випадках, за погодженням із вiдповiдним виборним органом первинної профспілкової органiзацiї, — 6-ти мiсяцiв.

Строк випробування під час прийняття на роботу робiтникiв не може перевищувати одного місяця.

У період випробування на працівника поширюється законодавство про працю, у т.ч. щодо своєчасної виплати заробітної плати.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»