Новини публікуються мовою оригіналу

У підкатегорії 101.06 системи «ЗІР» контролери повідомляють: при зарахуванні попередньої оплати, отриманої за одним договором, у погашення заборгованості за поставлені товари за іншим договором постачальником (продавцем) має бути складений розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена при отриманні коштів як попередньої оплати.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів, попередня оплата за які зарахована в рахунок погашення заборгованості за товари, поставлені за іншим договором.

Постачальник (продавець) товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем).

Отримувач (покупець) товарів/послуг має право зменшити податковий кредит на дату отримання розрахунку коригування незалежно від того, чи зареєстрований розрахунок коригування в ЄРПН, чи ні.

У декларації з ПДВ коригування податкових зобов’язань відображається в рядку 7 (пп. 8 п. 3 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21, даліПорядок № 21), а коригування податкового кредиту — у рядку 12 (пп. 3 п. 4 р. V Порядку № 21).