Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ на своєму офіційному веб-сайті опублікувала Проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» (далі — Проект).

Цей проект розроблено ДФС із метою приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до змін, унесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII до ПКУ.

Зміни вносяться до титульного аркуша та розділів декларації акцизного податку згідно з нормами ПКУ та з урахуванням практичних напрацювань оброблення поданих платниками акцизного податку декларацій.

Так, унесено зміни до розділів декларації в частині відображення податкових зобов’язань за операціями з реалізації пального. Запроваджено нові додатки до декларації для розрахунку сум акцизного податку з реалізації пального відповідно до пп. 213.1.12 ПКУ, а також розрахунку сум акцизного податку для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі пальним на виконання пп. 215.3.10 ПКУ.

У Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку надається пояснення щодо заповнення кожного розділу та кожної форми додатка за кожною групою підакцизних товарів окремо, відповідно до порядку обчислення акцизного податку, установленого ст.ст. 217, 218, 220 та 221 ПКУ.

З урахуванням численних звернень платників акцизного податку з нумерації розділів декларації акцизного податку виключено букву «Ґ».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»