Законом України від 04.07.2013 р. № 403-VII передбачено перенесення терміну сплати податку на нерухоме майно. Як відбуватиметься таке перенесення?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості» від 04.07.2013 р. № 403-VII (даліЗакон №403), прийнятий Верховною Радою України, передбачено перенесення терміну сплати податку на нерухоме майно. Прийнятий документ, зокрема, вносить зміни до перехідних положень Податкового кодексу України в частині формування реєстру платників податків і проведення звірки даних майнових прав.

Відповідно до Закону № 403 податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.

Законом встановлено не оподатковувати податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об'єкти житлової нерухомості, що належать приймальним сім'ям, сім'ям опікунів дітей, в яких виховується троє і більше дітей, а також об'єкти житлової нерухомості, що належать дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківської опіки, і особам з їх числа, але не більш ніж один об'єкт на дитину.

Закон також переглянув розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги.

Так, пільга застосовуватиметься для власників:

  • квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.;
  • будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.;
  • квартир та будинків – 370 м. кв.

Ставки податку будуть диференційовані.

Для власників:

  • квартир – не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
  • будинків — не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
  • квартир та будинків не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;

Враховуючи нові правила оподаткування житла, громадяни, які вже сплатили податок, можуть повернути сплачені кошти. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів).

Разом з цим сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році.  Відповідно до Податкового кодексу України для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки.

ДПІ у Київському районі м. Одеси

Головного управління Міндоходів в Одеській області