Юрособа — платник єдиного податку (група 3) виплачує дивіденди власникам корпоративних прав (засновникам платника єдиного податку). Чи потрібно сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств у разі виплати дивідендів, якщо ми не є платниками податку на прибуток?

ВІДПОВІДЬ: Ні, не потрібно (і не важливо, кому виплачуєте дивіденди, — юрособам-засновникам чи фізособам). Пояснімо.

З 01.01.2018 до ПКУ внесли зміни, завдяки яким платників єдиного податку звільнено від обов’язку сплачувати авансовий внесок із податку на прибуток під час виплати дивідендів згідно з п. 57.11 ПКУ. А ось до 2018 року єдинники під час виплати дивідендів засновникам-юрособам були зобов’язані перераховувати до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Процитуймо, виділивши внесену зміну в ПКУ:

«Обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною пунктом 136.1 статті 136 цього Кодексу ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими цим Кодексом, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена пунктом 136.1 статті 136 цього Кодексу» (абз. 7 пп. 57.11.2 ПКУ).

Щоправда, оновлені правила прописали не дуже вдало, й один абзац прямо виключає єдинників із кола платників «дивідендного» авансового внеску, а інший (останній абзац пп. 57.11.2 ПКУ) — зазначає про необхідність сплачувати незалежно від того, на якій системі оподаткування перебуває емітент корпоративних прав.

Про ці зміни див. статтю «Виплата дивідендів єдинниками: авансовий внесок із податку на прибуток сплачувати не треба» газети № 4/2018.