Підприємство орендує у фізособи автомобіль за договором оренди. Оскільки орендарем є звичайна фізособа, підприємство повинно виконати всі покладені на нього функції податкового агента — утримати ПДФО, військовий збір і відобразити виплату у формі № 1ДФ.
За яким кодом відображати таку виплату — «102» чи «106»?

ВІДПОВІДЬ: В описаній ситуації ознаку «106» не можна використовувати. Ми вважаємо, правильніше скористатися ознакою «102», проте в податківців інша позиція. Проаналізуймо.

Нагадаємо

Ознака «106» — дохід від надання майна в лізинг, оренду чи суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, установленому п. 170.1 ст. 170 р. IV ПКУ.

Ознака «102» — суми винагород й інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку згідно з умовами цивільно-правового договору.

Ознаку доходу «106» використовують для відображення у формі № 1ДФ доходу від надання в оренду нерухомого майна. Це чітко прописано в п. 170.1 ПКУ. Оскільки автомобіль — це рухоме майно, використовувати ознаку «106» не можна.

На замітку

До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Рухомими речами є речі, які можна вільно переміщати в просторі.

(пп. 14.1.105 ПКУ, ст. 181 ЦКУ)