Кого відображати під кодом застрахованої особи «46» у таблиці 6 Звіту по ЄСВ

З 1 жовтня 2013 року діє Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454 (далі ― Порядок № 454). У Довіднику категорій страхувальників, які сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, наведеному в додатку 1 до Порядку № 454, визначено новий код категорії страхувальника «223». Він призначений для страхувальників ― фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).

Зазначені страхувальники реєструють укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у державній службі зайнятості та проходять процедуру взяття на облік платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

Тож фізичні особи, які використовують працю інших осіб (працівників) на умовах трудового договору, складаючи звітність по ЄСВ (у частині відомостей про працівника) повинні вказувати в таблиці 6 додатка 41 код категорії застрахованої особи 46 «Особа, яка працює у фізичної особи на умовах трудового договору (контракту)».

1 Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів та зборів, наведений у додатку 4 до Порядку № 454.

Інші страхувальники, у т.ч. і фізособи-підприємці, код категорії застрахованої особи «46» не застосовують при заповненні звітності по ЄСВ.

Таким чином, код застрахованої особи «46» використовується для відображення даних про особу, яка працює на умовах трудового договору та застосовується лише фізособами, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).

Тетяна ДЗЕРА,

головний спеціаліст Департаменту
персоніфікованого обліку,
інформаційних систем та мереж ПФУ