Форум бухгалтерського сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — це можливість спілкуватися з колегами на бухгалтерсько-правові теми. Тут ви можете попрохати «допомогу залу» на запитання, яке вас цікавить, або, навпаки, допомогти колезі в пошуках істини, поділитися досвідом і навіть поговорити на сторонні теми. Ось декілька цікавих професійних питань, які обговорювалися на нашому форумі*

* Авторський стиль збережено.

Тема повідомлення: Передоплата — як неплатник ПДВ, оприбуткування ОЗ — платник

Наше підприємство стало платником ПДВ з жовтня 2012 року. У вересні здійснили попередню оплату (10%) за основні засоби (припустимо, 120 тис. грн). У грудні 2012 року отримали ОЗ на загальну суму 1 200 тис. грн. Сума ПДВ, що не була віднесена до податкового кредиту у вересні, відноситься на початкову вартість ОЗ? Якщо в накладній багато найменувань ОЗ, то ця сума відноситься до кожного ОЗ по 10%?

Тема повідомлення: Re: Передоплата — як неплатник ПДВ, оприбуткування ОЗ — платник

Исходя из приведенных вами цифр, если б вы были сразу плательщиком, у вас было бы право на НК в размере 200 тыс. грн. НО 20 тыс. вы должны включить в стоимость ОС, а вот на остальные 180 вы будете иметь право и налоговую вам должны были дать имеено на эту сумму в декабре. И получается, по стоимости каждого ОС вы 10% от суммы НДС включите в их первоначальную стоимость.

Тема повідомлення: Фіндопомога від засновника у звіті 1ДФ

Доброго дня!

Директор (фізособа) надав підприємству поворотну фіндопомогу, чи потрібно отримання та повернення даної фіндопомоги відображати у звіті 1ДФ? Якщо так, то за якою ознакою? Дякую!

Тема повідомлення: Re: Фіндопомога від засновника у звіті 1ДФ

ознака доходу 153:
Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку (підпункт 165.1.31 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)

Тема повідомлення: Влияние системы налогообложения контрагента

Подскажите, пожалуйста, если разница для нас, как заказчика — на какой системе налогообложения находится перевозчик (я имею в виду единщиков: на общей или нет, и какая у них категория: вторая, третья).

Тема повідомлення: Re: Влияние системы налогообложения контрагента

Раніше в платників податку на прибуток була проблема з визнанням витрат у разі, якщо контрагентом виступала фізособа-єдинник. Вони не мали права на такі витрати згідно з пп. 139.1.12 ПКУ. Але з 01.01.2012 року ця норма втратила чинність і з тих пір у частині визнання витрат, система оподаткування контрагентів ролі не відіграє.