Чи має право на санаторну путівку й оплату лікарняного жінка, у якої є дитина до трьох років

Відповідь на запит редакції

Суть запиту: Чи має право на отримання й оплату листка непрацездатності по догляду за хворою дитиною жінка, яка працює на умовах неповного робочого дня та продовжує отримувати допомогу по догляду за дитиною до трьох років?

Чи має право жінка, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, на отримання соцстрахівської санаторно-курортної путівки?

Відповідь на запит: лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 16.09.2013 р. № 04-30-2481.

Наш коментар

На жаль, Фонд соцстраху наполягає на тому, що жінка, яка працює на умовах неповного робочого дня й продовжує отримувати допомогу по догляду за дитиною до трьох років, не може претендувати на оплату листка непрацездатності по догляду за хворою дитиною. Хоча й апелює він до пп. «б» п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455, яка прямо не стосується зазначеної ситуації. У згаданому пункті сказано, що листок непрацездатності не видається для догляду за хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до трьох років. І що цікаво, Мінпраці також доходить такого висновку, посилаючись на згадану норму (лист від 26.06.2007 р. № 412/020/153-07). Адже роботу на умовах неповного робочого дня Мінпраці пропонує розглядати так: «…жінка, яка доглядає за дитиною до трьох років, у період відпустки для догляду за дитиною отримує заробітну плату». Залишилося лише додати «за відпрацьований робочий час».

А той факт, що жінка перервала відпустку по догляду за дитиною до трьох років і приступила до роботи, виявляється несуттєвим. Така позиція Мінпраці, а саме — що до трьох років жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною (незалежно від того, працює1 вона в цей час чи ні), уже звучала неодноразово (див. також лист від 17.07.2009 р. № 197/18/99-09).

1 Мінпраці також пропонує розглядати роботу на умовах неповного робочого дня як сумісництво (див. лист від 05.06.2008 р. № 5305/0/14-08/06). На нашу думку, це доречно лише у випадку, коли жінка вийшла на роботу на іншу посаду (не на свою основну) на тому ж підприємстві чи на будь-яку посаду на іншому підприємстві.

Вердикт Мінпраці: якщо хворіє дитина до трьох років, листок непрацездатності для догляду за дитиною не видається в період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки жінка вже отримує гарантовану матеріальну виплату у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Проте такої прямої заборони в нормативно-правових актах не знайдете.

За усними роз’ясненнями фахівців Фонду соцстраху, жінка не може отримати одночасно дві різні допомоги (два різні види соціальних виплат) за однією підставою ― догляд за дитиною. У цьому є своя логіка, але краще б її узаконили.

Тож жінці, яка має дитину до трьох років, узагалі проблемно буде отримати листок непрацездатності. Адже якщо вважати, що відпустка по догляду за дитиною до трьох років триває й після того, як жінка приступила до роботи, то лікарняний по догляду за дитиною в медичному закладі просто не видадуть.

Стосовно соцстрахівських путівок — ситуація оптимістичніша: Фонд соцстраху не бачить перешкод для отримання застрахованою особою, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років (та перебуває в трудових відносинах із роботодавцем), такої соціальної послуги, як путівка на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів зазначеного Фонду.

Як бачимо, ситуації схожі (в обох ідеться про отримання соцпослуг та матзабезпечення), але позиції Фонду соцстраху різні. Оскільки такі запитання виникають дуже часто, варто це чітко прописати в нормативно-правових актах.

Світлана ЛІСТРОВА,

шеф-редактор
газети «Інтерактивна бухгалтерія»