Як визначається база оподаткування з ПДВ з 1 вересня 2013 року? Податкові зобов’язання визначаються виходячи із договірної вартості? Чи потрібно все ж орієнтуватись на рівень звичайних цін?

З 1 вересня 2013 року при формуванні податкових зобов'язань з ПДВ база оподаткування визначається виходячи з договірної вартості.

Проте з Податкового кодексу України (даліПКУ) не виключено вимог щодо визначення податкових зобов'язань з ПДВ виходячи із звичайної ціни у випадку:

  • зміни напряму застосування придбаних необоротних активів, якщо облік вартості необоротних активів не вівся і якщо спочатку сума ПДВ була включена до складу податкового кредиту (з виробничих на невиробничі, з використання в операціях, які оподатковуються ПДВ, на використання в операціях, не оподатковуваних ПДВ, і в інших випадках, описаних в п. 198.5 ПКУ);
  • продажу платниками ПДВ вживаних транспортних засобів у рамках комісійної торгівлі (п. 189.3 ПКУ);
  • ліквідації основних засобів (п. 189.9 ПКУ).

Крім того, з пункту 188.1 статті 188 ПКУ виключено правило визначення податкових зобов'язань з ПДВ при продажу імпортерами товарів ввезених на митну територію України за ціною, не нижче за їх митну вартість.

У новій редакції пункту 198.3 статей 198 ПКУ податковий кредит формується не вище рівня звичайних цін, тільки у разі здійснення контрольованих операцій.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Донецькій області