Фізична особа зареєструвалась приватним підприємцем на загальній системі оподаткування. Коли потрібно подати перший звіт про доходи?

Відповідно до п. 177.5 Податкового кодексу України (даліПКУ) фізичні особи – підприємці подають до територіального органу Міндоходів податкову декларацію за своїм місцезнаходженням за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, у якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Форма такої декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 р. № 1395.

Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем. Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені пп.177.5.1 ПКУ, що настануть у звітному податковому році.

У той же час такий новостворений підприємець має подати річну податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

ДПІ у Київському районі м. Одеcи ГУ Міндоходів в Одеській області