Уже декілька років поспіль у бухобліку визнають усі документально підтверджені витрати, понесені у відрядженні. Інша річ, на які субрахунки вони потраплять і чи обкладати їх ПДФО та військовим збором? До оподатковуваних витрат потрапляють надміру витрачені кошти у відрядженні, тобто кошти, видані під звіт і не повернені в установлений строк, а також компенсовані у вигляді додаткового блага.
З’ясуймо, які витрати дозволені у відрядженні та які з них нині є неоподатковуваними

Оподатковувані та неоподатковувані витрати у відрядженні

Перелік витрат, які понесені у відрядженні та відшкодовуються працівникам (без оподаткування), містить пп. 170.9.1 ПКУ. Для відшкодування таких витрат потрібно надати підтвердні (розрахункові) документи. Однією з обов’язкових умов для їх звільнення від оподаткування є зв’язок відрядження з господарською діяльністю роботодавця.

Зв’язок відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає, можна підтвердити такими документами:

  • запрошенням сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає;
  • укладеним договором або контрактом;
  • іншим документом, який установлює чи засвідчує бажання встановити цивільно-правові відносини;
  • документами, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводять за тематикою, що збігається з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає (абз. 16 пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ).

Але це не виключний перелік.

Відобразимо інформацію про витрати у відрядженні в таблиці із зазначенням умов, за недотримання яких такі витрати обкладають ПДФО та військовим збором.