Наближаються травневі свята, які можуть спричинити складнощі у визначенні графіка роботи підприємства. Адже не кожен виробничий процес можна зупинити на один чи два дні, а тоді знову його запустити. Крім того, для багатьох підприємств це привід улаштувати собі невеличкі канікули шляхом перенесення робочих днів, що завжди доволі сприятливо позначається на настроях, які панують у колективі. Отже, розберімося, як правильно перенести робочі дні відповідно до діючого законодавства та які наслідки такого перенесення потрібно взяти до уваги бухгалтеру
На жаль, питання перенесення робочих днів чітко не врегульоване трудовим законодавством України, тому на практиці доволі часто виникає багато ускладнень.
Можливість перенесення робочих днів передбачена ст. 67 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП). У ній зазначено, що з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабмін не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні й робочі дні в порядку та на умовах, установлених законодавством. Причому перенесення допускається лише для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними.
У свою чергу, роботодавець у разі застосування рекомендацій КМУ не пізніше ніж за два місяці до настання такого святкового (неробочого) дня видає наказ (розпорядження) про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації. Це до того ж потрібно погодити з профспілкою підприємства.