Ми використовуємо на підприємстві касові апарати. І в нас виникло декілька питань.
Який строк експлуатації РРО МІNІ-600.04МЕ? Які штрафи очікують за використання касового апарату понад такий строк?
ВІДПОВІДЬ: Строк експлуатації РРО міститься в техдокументації на нього. Якщо ж там його немає — 7 років, але не більше ніж 9 років від дати випуску. Відповідальність за використання «простроченого» РРО прямо не визначена, але вона все ж є. Пояснимо це детальніше далі.
Для цієї конкретної моделі «Посібник з експлуатації» й інші документи1 не містять жодних визначень терміну експлуатації. Єдине згадування, що стосується термінів експлуатації, виглядає так: « Після закінчення терміну експлуатації вони можуть будуть утилізовані без спеціальних методів утилізації». Та це не біда.
Творці підзаконних актів не обійшли стороною цей момент, визначивши, що в разі коли строк служби касового апарату не вказано в експлуатаційній документації, то він становить 7 років із моменту введення в експлуатацію, але не більше ніж 9 років від дати випуску (п. 1.5 Порядку доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів, затвердженого рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України від 30.11.1999 р. № 11).