Підприємство розпочинає діяльність, яка передбачає обов’язкове використання РРО. Нам натякнули, що потрібен резервний апарат. Та сплачувати задарма не хочеться. Чи обов’язково підприємству мати резервний РРО?
ВІДПОВІДЬ: Ні, адже резервний РРО підприємству мати необов’язково, але водночас бажано. Пояснимо.
Резервний РРО — це РРО, так би мовити, на підхваті. Його основна функція — замінити основний, коли він виходить із ладу, або в інших випадках, передбачених п. 4.9 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614 (далі — Порядок застосування РРО).
У разі якщо такий резервний РРО використовуватиметься в декількох господиницях, це потрібно передбачити в момент його реєстрації. Для цього до усіх передбачених документів, відповідно до п. 2.3 Порядку застосування РРО, додаються дозволи місцевого органу виконавчої влади на розміщення кожної господиниці, де використовуватиметься резервний касовий апарат.
Іще одна особливість: у правому верхньому куті його реєстраційного посвідчення робиться помітка «Резервний» (п. 2.7 Порядку застосування РРО).