Чи може українське туристичне агенство співпрацювати з російським туроператором, не маючи Ліцензії на туроператорську діяльність?
Відповідь: Українське туристичне агенство не може співпрацювати з російським туроператором, не маючи Ліцензії на туроператорську діяльність.
По-перше, тому що турагент, у принципі, не може отримати туроператорську ліцензію, оскільки вона видається лише туристичним операторам.
По-друге, посередницька діяльність на території України з укладення договорів на туристичне обслуговування з іноземними суб’єктами туристичної діяльності не допускається. Така діяльність може здійснюватися лише через туроператорів, створених за законодавством України (ч. 4 ст. 37 Закону України «Про туризм» від 15.09.1995 р. № 324/95-ВР (далі — Закон про туризм)).
Пояснимо детальніше.
Проблема в тому, що в Законі про туризм є два окремих суб’єкти, що здійснюють і/або забезпечують туристичну діяльність: туроператори й турагенти.
Туристичні оператори — юридичні особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних і супутніх послуг, і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність.